345. Stany Zjednoczone

13 wrz 2010


Nowy Jork (ang. New York, New York City, oficjalnie The City of New York) to miasto w stanie Nowy Jork, największe pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych. Zwane potocznie "Miastem, które nigdy nie śpi", albo "Wielkim Jabłkiem" (Big Apple). Leży na wschodnim (atlantyckim) wybrzeżu USA, przy ujściu rzek Hudson i East River do Zatoki Nowojorskiej. Uważany za światowe centrum m.in. reklamowe, medialne i finansowe. W Nowym Jorku mieści się główna siedziba ONZ.
Nowy Jork zaliczany jest do najgęściej zaludnionych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Liczba mieszkańców miasta to 10 950 000 osób (dane z 2010 roku), powierzchnia wynosi 1214 kilometrów kwadratowych, co daje gęstość zaludnienia ok. 10 tys. osób na km kwadratowy.

3 komentarze:

 1. Wow! Ale widok,już się nie dziwie dlaczego każdy chciałby zobaczyć NY

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite jest to miasto, kiedy w nocy jest jaśniej niż za dnia :P chciałabym tam kiedyś pojechać, ot tak, żeby poczuć to nocne życie.
  świetna kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna kartka! Ja chcę do NY!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.