341. Chile

11 wrz 2010


od: Ignacio

Chile, Republika Chile (República de Chile) to państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Rozciągłość równoleżnikowa kraju w najszerszym miejscu wynosi zaledwie 468 km, a w najwęższym 90 km. Do Chile należą również liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3000), m. in. Wyspa Wielkanocna, która jest najbardziej oddaloną od innych wysp i lądów zamieszkaną wyspą na świecie. Ponadto Chile uważa, że ma prawo do części Antarktydy o powierzchni 1 236 000 km². Jest to teren sporny z Argentyną.
Chile jest jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów Ameryki Południowej. Jest jednocześnie jednym z najmniej zadłużonych krajów Ameryki Południowej i jednym z nielicznych krajów świata, którego zadłużenie zagraniczne zmniejsza się.

5 komentarzy:

 1. Karta... no, powalająca nie jest (malutkie multiview...), ale Chile.. hm, hm, hm. Ja jak dotąd z Ameryki Południowej mam tylko Brazylię ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze,że się zmiejsza a nie rośnie ;) Pocztówka fajna, taka typowo pod główne nazewnictwo Twojego bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cleo - hihi, a żeby było śmieszniej to za kartkami mapkami średnio przepadam :D

  heksita - ja z oficjalnych mam tylko Brazylię i Urugwaj, większość bardziej egzotycznych kartek mam ze swapów ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy wszystkie pocztowki z Chile mniej wiecej tak wygladaja? Bo ja mam jedna i jest bardzo podobna:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie Pasażerko- ja też wymieniałem się z Ignacio :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.