406. Niemcy

11 gru 2010


od: Annette


Magdeburg (dolnoniem. Meideborg; pol. hist. Dziewin) to miasto na prawach powiatu w Niemczech, stolica kraju związkowego Saksonia-Anhalt. Leży nad Łabą w północno środkowej części Niemiec, we wschodniej części równiny lessowej Magdeburger Börde oraz jest siedzibą zarówno biskupstwa ewangelickiego, jak i katolickiego.
Na zdjęciu można zobaczyć m.in. katedrę św. Maurycego i św. Katarzyny (niem. Dom zu Magdeburg St. Mauritius und Katharina)stojącą przy Placu Katedralnym. Obecna katedra jest drugą świątynią powstałą na tym miejscu. Wcześniejsza świątynia wczesnoromańska, zniszczona w 1207 roku przez pożar, została zastąpiona obecną katedrą ukończoną w XVI wieku. Jest jednym z pierwszych dzieł architektury gotyckiej w Niemczech, łączącym cechy miejscowej tradycji budowlanej z francuskim gotykiem katedralnym.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.