404. Australia

10 gru 2010


od: Hollie

Fauna Australii – różni się zasadniczo od fauny z innych rejonów świata. Wiele australijskich zwierząt nie występuje nigdzie indziej. 83% ssaków, 89% gadów, 90% ryb i 93% płazów żyjących w Australii jest endemitami. Tak duża liczba endemicznych gatunków jest wynikiem długiej geologicznej izolacji kontynentu.
Największą grupą bezkręgowców są owady, które stanowią 75% wszystkich znanych gatunków australijskich zwierząt. Najliczniejszą grupą owadów jest rząd chrząszczy, których tu opisano 28 200 gatunków. Następne pod względem liczebności z 20 816 gatunkami jest rząd motyli wraz z ćmami.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że mam wyraźnie napisane - NIE motylom. Boję się ich, więc kartka była dla mnie koszmarem.

2 komentarze:

  1. Ahahhaha...a to dobre. Naprawdę boisz sie motylków Agatko? Bo pocztowka jest przesłodka wręcz ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Marysiu, naprawdę! jak tylko jakiś leci w moją stronę to uciekam z krzykiem, przez co łąki w lecie są dla miejscami, od których trzymam się z daleka. te czułki, te skrzydełka, ten pyłek na nich... brrr!

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.