424. Francja

28 gru 2010


od: Aline


Zamek Książąt Bretanii (fr. Château des ducs de Bretagne) to duży zamek warowny położony w mieście Nantes we francuskim Loire-Atlantique. Znajduje się na prawym brzegu Loary i do 1941 roku służył jako centrum historycznej prowincji. Od XIII do XVI wieku był rezydencją książąt Bretanii, a następnie miejscem zamieszkania monarchii francuskiej.
Zamek jest wymieniany przez francuskie Ministerstwo Kultury jako pomnik historyczny od 1862 roku. Obecnie znajduje się tutaj Muzeum Miasta Nantes, które prezentuje ponad 850 obiektów kolekcji za pomocą urządzeń multimedialnych w ponad 30 salach zamkowych. Nocne iluminacje umożliwiają jeszcze większe ożywienie tego miejsca, zaś 500-metrowa trasa spacerowa murami obronnymi pozwala na podziwianie nie tylko zamku, ale także panoramy miasta.

3 komentarze:

  1. Coś takiego jest w tej kartce, że mi się bardo podoba :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna kartka. Była kiedyś na allegro do kupienia stara, przedwojenna kartka przedstawiająca ten zamek - niestety nie udało mi się wylicytować.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.