405. Stany Zjednoczone

10 gru 2010


Western Railway Maryland (skrótowo nazywana WM)to amerykańska kolej klasy pierwszej, która działała w Maryland, Wirginii Zachodniej i Pensylwanii. Przede wszystkim służyła przewozowi węgla i ładunków kolejowych, czasami dołączano mały wagon osobowy.
Obsługa pasażerów przez WM, która rozpoczęła się w 1859 roku, znacznie zmniejszyła się w 1950 roku, ostatecznie przewozów pasażerskich całkowicie zaniechano w 1959 roku.
Oprócz CSX, części dawnego WM są teraz obsługiwane przez Durbin i Greenbrier Valley Railroad, Maryland Midland Railway, Western Maryland Scenic Railroad i York Railway, pozostałe części są teraz szlakami kolejowymi. Część byłych tras WM w granicach miasta Baltimore jest obecnie wykorzystywana przez Metro Baltimore.

4 komentarze:

 1. Amerykańskiego parowozu jeszcze nie mam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wsiąść do pociągu byle jakiego.... i pojechac do Stanów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciuf ciuf ;)
  Ależ jest.. sympatyczna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny! I ta jesienna kolorystyka - fantastyczna pocztówka!

  A co do Bielska - zapraszam, ale jak będzie ciepło, zielono i pięknie ;) I najlepiej na kilka dni - z chęcią z mężem pooprowadzamy po okolicy ;)- wokół Bielska też wiele pięknych rzeczy do zobaczenia.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.