250. Kanada

17 cze 2010Moraine lake (Morenowe jezioro) jest jeziorem glacjalnym w Parku Narodowym Banff, w prowincji Alberta w Kanadzie. Znajduje się w Dolinie Dziesięciu Szczytów (Valley of the Ten Peaks), na wysokości około 1885 m. Jezioro ma powierzchnię 5 km ² i jest niedostępne do mniej więcej połowy czerwca.
Obszar wokół jeziora posiada kilka tras spacerowych, które od czasu do czasu są zamykane z powodu pojawiających się tam niedźwiedzi grizlly. Najprostszy ze szlaków turystycznych jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych Trasa Rockpile, która biegnie wzdłuż aktualnej moreny, ma 300 metrów długości, a zmiana wysokości wynosi zaledwie 24 metry. Widok na jezioro ze szczytu Rockpile jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w całej Kanadzie.
Widok ten pojawił się na odwrocie kanadyjskiej dwudziestodolarówki dwukrotnie - w roku 1969 i 1979.

8 komentarzy:

 1. Tak mi sie jakos kojarzy z Morskim Okiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. ale przepiękna! mi się kojarzy z puzzlami. Bo bardzo często takie widoczki są na puzzlach umieszczane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakby to powiedział Arkady Fiedler - Kanada pachnąca żywicą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. śliczny widoczek:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow! Fajnie byłoby pobujać trochę w obłokach i pomyśleć o niebieskich migdałach w tak przepięknych okolicznościach natury :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam wrażenie, że jezioro cholernie zimne. Ale nie przebije ciepła i wdzięku jakie płyną z tej kartki:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.