233. Algieria

15 cze 2010


od: Amine

Mansurah w Algerii słynie dziś przede wszystkim z merenidzkich ruin, których historia sięga 1302 roku. Mansurah zostało zbudowane przez Abu Yaquba i było jego bazą wypadową w trakcie oblężenia Tlemcen. W mniej niż 100 lat, po zdobyciu Tlemcen, zostało całkowicie opuszczone. Wszystkie jego funkcje zostały finalnie ograniczone do dostarczania materiałów budowlanych Tlemcen, dlatego to co zostało z Mansurah do dziś, to tylko marne resztki.
Wokoło Mansurah biegnie mur o łącznej długości 4 km, który w niektórych miejscach sięga do 12 m wysokości i 1,5 m grubości. Swego czasu do muru przylegało aż 80 wież, jednak obecnie jedynie co zostało z Mansurah w dobrym stanie to minaret oraz niewielkie pozostałości meczetu. Dziwny to widok, stojący samotnie minaret, jednak jest on znakomitym przykładem merenidzkiej architektury.

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.