1315. Serbia

15 gru 2012


Ulica Knez Mihailova (serb. Улица кнез Михаилова) jest głównym deptakiem i strefą handlową w Belgradzie, i jest chroniona przez prawo jako jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków miasta. Nazwana na cześć Mihailo Obrenovića III, księcia Serbii, składa się z wielu imponujących budynków i rezydencji zbudowanych w późnym 1870.
Ulica jest kontynuacją centralnego traktu rzymskiego miasta Singidunum. Podczas okupacji tureckiej były tu ogrody, fontanny wody pitnej i meczety.

2 komentarze:

  1. To faktycznie jest imponująca budowla, choć widziałam już te bardziej imponujące. Ten budynek bardziej przypomina mi architekturę paryską.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na ulicę Mihailova szło się codziennie. Rano aby dojść na Kalemegdan i spędzić tam leniwe przedpołudnie. I popołudniu bo działo się wiele w knajpach, barach czy na samym deptaku. Ach, wróciły wspomnienia z pobytu w Belgradzie:)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.