1287. Finlandia

8 gru 2012


Finlandia z pewnością nie jest krajem dla każdego. Jeśli lubisz mocne wrażenia, tłumy ludzi, imprezy i aby ciągle cos się działo – to raczej nie jest miejsce dla ciebie. Ale miłośnicy natury, spokoju i ciszy będą się tu czuli doskonale, bo tu nawet mieszkając w mieście, można czuć się jak na wsi czy w lesie. A Laponia to jedno z nielicznych już miejsc w Europie, gdzie człowiek czuje się jakby był na świecie zupełnie sam. Tylko ty, bezgraniczna przestrzeń, i pasące się renifery - jeśli potrafisz sobie wyobrazić siebie w takim otoczeniu, Finlandia jest dla ciebie.
Aby odpocząć, i to w najbardziej fińskim stylu, trzeba spędzić przynajmniej kilka dni w domku w lesie nad jeziorem, z dala od cywilizacji i ludzi. Przyroda, jeziora, ryby, grzyby, jagody, sauna, piwko i kiełbaska – to jest kwintesencja fińskiej formy wypoczynku. Taki domek można wynająć, ale jak wszystko w Finlandii, nie jest to tanie, dlatego najlepiej zaprzyjaźnić się z jakimś Finem lub Finką, a oni już na pewno zaproponują weekend w mökki.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.