205. Portugalia

1 cze 2010


od: Maria

Coimbra to miasto w gminie Coimbra w Portugalii oraz siedziba sołectwa o tej samej nazwie. Jest jednocześnie byłą stolicą kraju (za czasów pierwszej dynastii) oraz siedzibą Uniwersytetu w Coimbrze, najstarszej wyższej uczelni w kraju (założonej w 1290) i jednej z najstarszych w Europie.
W czasach rzymskich miasto nosiło nazwę Aeminium. Natomiast już w średniowieczu Coimbra została podzielona na górne miasto (Cidade Alta lub Almedina), gdzie żyła arystokracja i kler oraz dolne miasto (Cidade Baixa) nad rzeką, gdzie znajdowało się centrum handlowe miasta. Coimbra została otoczona murem obronnym, którego fragmenty nadal są widoczne, na przykład Brama Almedina (Porta da Almedina). The most important work in Gothic style in the city is the Monastery of Santa Clara-a-Velha , founded on the left side of the river Mondego by Queen Elizabeth in the first half of the 14th century. Najważniejszym zabytkiem w gotyckim stylu jest klasztor Santa Clara-a-Velha założony na lewym brzegu rzeki Mondego przez królową Elżbietę w pierwszej połowie XIV wieku.

6 komentarzy:

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.