208. Holandia

7 cze 2010


od: Paschal

Drewniaki są rodzajem obuwia i wyróżniamy ich cztery główne rodzaje. Pierwszy rodzaj to buty lub sandały wykonane głównie z drewna. Mogą być całe drewniane lub z podnoskami ze stali i/lub wkładką ze stali zbrojeniowej na spodzie podeszwy. Drewniaków można również używać jako specjalnego rodzaju butów do tańca clog (clogging). Są one podobne do butów do stepowania, ale wydają zupełnie inny dźwięk. Obecnie drewniaki oznaczają także wygodne wsuwane buty. Najczęściej są one wykonane ze skóry, ale niektóre drewniaki zachowały dolną część z drewna. Gumowe drewniaki natomiast są często noszone w ogrodzie, gdyż można je łatwo wyczyścić i wysuszyć do wyschnięcia.
Drewniaki w niektórych regionach nadal są powszechnie używane przez pracowników jako obuwie ochronne w fabrykach, kopalniach i gospodarstwach rolnych.

1 komentarz:

  1. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że taki drewniak wygodny być może...

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.