381. Japonia

20 paź 2010

Fushimi Inari Taisha (伏见稲荷大社) jest głównym sanktuarium w Inari, położonym w Fushimi-ku w prefekturze Kioto. Sanktuarium znajduje się u podnóża góry nazywanej również Inari i obejmuje szereg szlaków prowadzących pod górę do mniejszych świątyń.
Inari jest znany w Japonii jako patron biznesu, dlatego też każdy z Torii jest przekazywane przez japońskie firmy. Przede wszystkim jednak Inari jest patronem ryżu.
Lisy (Kitsune), uważane za posłańców, są często spotykane w świątyniach Inari. Jednym z ich atrybutów jest klucz (w spichlerzu ryż) w pysku.
W przeciwieństwie do większości sanktuariów Shinto, Fushimi Inari Taisha, zbudowane jest zgodnie z typowym wyglądem kapliczki Inari, to znaczy ma otwarty widok na główny obiekt.

3 komentarze:

 1. Ale płytki chodnikowe takie jak u nas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To mi uzmysławia, że ja nie mam jeszcze żadnej kartki z Japonii:P

  ps. A te listy z NY zamiast NJ dochodziły?:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysłowe ujęcie. Może dlatego tak bardzo mi się podoba. Coś niekonwencjonalnego jest absolutnie w moim guście. Do tego barwa czerwieni. Pocztówka emanuje wyrazistością.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.