368. Dania

4 paź 2010


od: Magda & Genek

Kronborg to zamek znajdujący się w Helsingør w cieśninie Sund, oddzielającej Danię od Szwecji, zlokalizowany na najdalej wysuniętym w morze cyplu. W przeszłości był królewską rezydencją i siedzibą garnizonu wojskowego, a obecnie znajduje się tu Muzeum Morskie, które zawiera liczne dokumenty, modele statków i instrumenty nawigacyjne. Ttradycja wystawiania "Hamleta" jest hołdem dla Szekspira, ponieważ w Szekspirowskim dramacie "Hamlet" zamek nosi nazwę Elsynor pochodzącą od wymowy nazwy miejscowości, w której zamek się znajduje. W XVIII w. w obrębie zamku powstał ogród i symboliczny "Grób Hamleta".
Chlubą zamku są również królewskie apartamenty. Renesansowy styl holenderski umeblowania, dwa renesansowe globusy i najdłuższa sala w Europie licząca 62 metry to tylko nieliczne z powodów wpisania zamku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

4 komentarze:

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.