374. Indie

11 paź 2010


od: Mukund

Indie, Republika Indii (w hindi, भारत) to państwo w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego. ndie podzielone są na 28 stanów, 6 terytoriów związkowych i 1 terytorium stołeczne. Później w drugim rzędzie dzielą się na 591 dystryktów.
Od północy Indie są ograniczone przez pasma górskie: Karakorum i Himalaje. Z Indiami graniczą: Pakistan na północnym zachodzie, Chiny, Nepal oraz Bhutan na północy, Birma i Bangladesz na północnym wschodzie, Sri Lanka przez zatokę Mannar i cieśninę Palk na południowym wschodzie. Od południowego zachodu kraj otaczają wody Morza Arabskiego, zaś od południowego wschodu Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego. Do Indii należy archipelag Lakkadiwów leżący na Morzu Arabskim 450 km na zachód od wybrzeży kraju, oraz leżące w Zatoce Bengalskiej archipelagi Andamanów i Nikobarów.
Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z niepodległymi Indiami w marcu 1954.

7 komentarzy:

 1. Na znaczku ich premier? Czy jak mu tam było?
  I czy to jest armata?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ej w okienku mi to trochę wyglądało na rynne :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem co to jest, ale chciałabym dostać kartkę z Izraela :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam na myśli Indie :) Ten Izrael to stąd, że przed chwilą oglądałam Twoje kartki i ta z Izraela niesamowicie mi się spodobała :P

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja myślałam na początku, że to rura... i tak się właśnie zastanawiałam, dlaczego ktoś wysłał z Indii kartkę z rurą?!

  OdpowiedzUsuń
 6. rura, rynna, jeden pies, bo i tak nie wiadomo co to :D

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.