281. Rosja

8 lip 2010


od: Elizaveta

Klasztor Nowodziewiczy (ros. Новодевичий монастырь) - wybudowany w 1524 roku w Moskwie, dla uczczenia zdobycia Smoleńska. W XVII wieku Zofia Romanowa, siostra cara Piotra I Wielkiego, przebudowała go, a od 1682 roku stał się on jej drugą rezydencją. W tym samym klasztorze została zamknięta, gdy Piotr I przejął władzę. Niedługo później uwięził tam również swą pierwszą żonę Jewdokiję Łopuchiną.
W skład zespołu klasztornego wchodzą cmentarz Nowodziewiczy, przyległy do murów klasztoru, sobór Smoleński wzorowany na kremlowskim soborze Uspieńskim, cerkiew Uspieńska, nadbramna cerkiew Przemienienia w stylu moskiewskiego baroku, dzwonnica z 1690 roku oraz cerkiew św. Ambrożego.

Uwielbiam kolorystykę tej kartki!

4 komentarze:

  1. Ten widok jest boski, zachwycający i ogółem robi szał. Nie lubię zimowych kartek, ale ta przebiła nawet moją odrazę do nich. Jest zjawiskowa!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna gra kolorów. A poza tym tak jakoś nagle zima jakby milsza się zrobiła :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.