286. Rosja

16 lip 2010


od: Elizaveta

Metro moskiewskie (ros. ГУП Московский метрополитен) liczy łącznie 298,2 km, składa się z 12 linii na których znajduje się 182 stacji. Jest najbardziej obciążonym metrem Europy, a także na świecie. Do metra w Moskwie wsiada codziennie 2.392.200 pasażerów.
Metro moskiewskie wyróżniają przede wszystkim stacje, których część uważana jest za wzorcowy przykład architektury socrealizmu, wnętrza stacji przypominają pałace, pod sufitami wiszą misterne żyrandole.
W Moskwie oprócz powszechnie znanej i bardzo rozbudowanej sieci metra istnieje też drugie, określane kryptonimem system D-6 (Д-6) zaś od publikacji nt w 1992 w czasopiśmie "Ogoniok" bardziej znane jako Metro-2, eksploatujące wydzielone jedynie dla aparatu władzy 3 linie.

6 komentarzy:

 1. Też mam jedną z moskiewskiej stacji metra i żeby nie podpis to można śmiało z muzeum jakimś pomylić ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam taką samą ^_^

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie wydawało mi się, że gdzieś widziałem taką kartkę. Sprawa się rozwiązała- u mevo. Może i ja kiedyś się doczekam od kogoś z Moskwy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardziej na muzeum wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 5. o coś dla Petitka! ;p

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.