280. Dominikana

8 lip 2010


od: Arek

Dominikana (Republika Dominikańska) – drugie (po Kubie) co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim. Zajmuje ok. 2/3 powierzchni wyspy Hispaniola, dzieląc ją z położonym po stronie zachodniej państwem Haiti.
Rdzennymi mieszkańcami Hispanioli byli Tainowie. W roku 1492 została odkryta dla Europy przez Krzysztofa Kolumba, czego konsekwencją była stopniowo postępująca kolonizacja hiszpańska. Santo Domingo, stolica kraju założona w 1496, jest najstarszym stałym osiedlem europejskim w obu Amerykach.
Zgodnie z CIA Factbook, około 73% wszystkich Dominikańczyków jest pochodzenia mieszanego miejscowych z innymi narodowościami, to jest z mieszkańcami Europy, Afryki i Ameryki. Około 16% Dominikańczyków jest pochodzenia hiszpańskiego. Inni biali w Republice Dominikańskiej są Niemcami, Włochami, Francuzami i Amerykanami. Ekonomiczne kwestie doprowadziły do ogromnej migracji Dominikańczyków do Stanów Zjednoczonych, głównie do wielkich wschodnich miast wybrzeża.

2 komentarze:

  1. Ja cie kręcę! Niezła rzadkość pocztówkowa!

    OdpowiedzUsuń
  2. obie kartki z Dominikany mam dzięki mojemu kuzynowi, który jest wojskowym kapelanem w USA i jeździ na misje w takie dziwne miejsca właśnie :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.