102. Włochy

31 sty 2010

od: Mama

Zamek Visconti znajduje się w Abiategrasso w północnych Włoszech. Został zbudowany w 1382 przez Gian Galeazzo Viscontiale ozdobnych malowideł i fresków dorobił się dopiero po 1438 dzięki Filippo Maria Visconti. Zamek w Abbiategrasso był strategiczną budowlą zbudowaną na osi z Naviglio Grande i drodze łączącej Mediolan z Vigevano.
Pod kierunkiem Filippo Visconti nastąpiła również rozbudowa i renowacja konstrukcji, która została przemalowana i wyposażone w podwójne okna w renesansowym stylu, co nadało całości wygląd bardziej letniska niż średniowiecznej fortecy.
Ostatnio, w 1995 roku nieruchomość została gruntownie odrestaurowana, odsłonięto starodawne freski i graffiti, po czym przekazano budynek pod działaność biblioteki obywatelskiej Romeo Brambilla.
Ciekawostką jest również skrzydło wschodnie, gdzie na najwyższym piętrze budynku, kiedyś używanym jako więzienie, nadal można zobaczyć graffiti odsiadujących tam karę więźniów.

4 komentarze:

 1. Wydaje mi się, że w nietypowym miejscu się ten zamek znajduje - nie żadne ubocze, nie las, nie wzgórze, a miasto jakieś... Ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dostałas ją od Mamy ? Swojej? :D

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie. Na fortecę to nie wygląda. Ale mimo wszystko chętnie bym zwiedził wnętrza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cleo, owszem, od swojej, zawsze o mnie pamięta będąc we Włoszech, bo i sama w moim wieku bawiła się w coś na wzór postcrossingu :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.