338. Wielka Brytania

10 wrz 2010


od: Magda

Dla Anglii czerwona budka jest jak czerwony autobus – ikoną Brytyjczyków. W Anglii znajduje się 12 700 budek. Ponad połowa przynosi straty, w związku z czym operator telekomunikacyjny (BT) postanowił pozbyć się przynajmniej 4000 z nich. Mieszkańcy miasteczek i wiosek którzy mieliby stracić swoje czerwone atrakcje turystyczne, zaczęli protestować i w efekcie zaczęło się wykupywanie budek telefonicznych od BT. Pierwsza budka została zaadoptowana przez mieszkańców Lighthorne - zapłacili za nią operatorowi symbolicznego (jak i sama budka) funta.
Coraz więcej miasteczek i wiosek zaczęło przymierzać się do „adopcji budki”. Poza jej wykupieniem, do społeczności należy również kwestia opieki nad wydrenowaną z telefonu budką. Zachowanie stałości krajobrazu upstrzonego czerwonymi budkami wydaje się jednak dla Brytyjczyków ważniejsze niż kilka funtów rocznie na farbę. Czerwoną oczywiście.

4 komentarze:

  1. Urocze. Nie narzekaj, dostajesz tyle pięknych pocztówek... Poza tym, zostały mi jeszcze dwie "piękności" :D

    OdpowiedzUsuń
  2. A u nas coraz ciężej znaleźć budkę telefoniczną ...

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo sympatyczna karteczka :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.