362. Tajlandia

23 wrz 2010


od: Tanawan

Damnoen Saduak jest chyba jednym z najbardziej znanych tajskich pływających targów. Położony 100 kilometrów od stolicy Tajlandii targ przyciąga turystów z całego świata. Do samego serca targu wiodą liczne kanały i kanaliki.
Życie codzienne toczy się spokojnie nad wodą. Kawałek dalej, również nad wodą, toczy się ożywiony handel, na pływającym targu towary i pieniądze przechodzą z łódki na łódkę. Turyści wynajmują kilkuosobowe łodzie, na których mieści się mniej więcej od jednej do sześciu osób (plus łódkowy). Handluje się tutaj głównie płodami rolnymi - ogromną popularnością cieszą się owoce, na przykład świeżo obierane, ogromne pomelo, ale też różnorakie pamiątki, torebki czy kapelusze. Bez problemu można zamówić też przekąskę z pływającego baru.
Tradycyjnie to kobiety zajmowały się handlem na łodziach. Teraz zdarzają się tez mężczyźni, szczególnie jako kierowcy łódek wożących turystów. Większość z kobiet ciągle nosi charakterystyczne słomkowe kapelusze, a dzioby łódek przystrajają girlandami z kwiatów na znak błogosławieństwa.

6 komentarzy:

 1. Bardzo piękna pocztówka, niesamowita egzotyka owoców. Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super kartka i miejsce musi być niesamowite, śniadanko na łódce można sobie zjeść ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie kartka rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudo nie kartka :)
  A te owoce. Nic tylko wybrać się do Tajlandii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna kartka. Uwielbiam kartki z krajów azjatyckich :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny pływajacy targ widze wsrod postcrosserow:)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.