333. Czechy

8 wrz 2010


od: David

Praga (czes. i słow. Praha, niem. Prag, ang. Prague) to stolica i największe miasto Republiki Czeskiej. Znajduje się w centralnej części kraju, nad rzeką Wełtawą.
Praga jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Jest siedzibą większości czeskich urzędów centralnych, związków wyznaniowych działających na terenie Czech, a także licznych firm, stowarzyszeń, organizacji i uczelni wyższych. Stanowi najważniejszy w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy, posiada również międzynarodowy port lotniczy i sieć metra.
W 1992 r. zabytkowe centrum Pragi zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, z tego względu corocznie odwiedzają ją liczne rzesze turystów. W mieście znajduje się ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii.

2 komentarze:

  1. A powiem Ci,że jak na Pragę, to mają o wiele ładniejsze pocztówki. Ramka jest zdecydowanie za "masywna" i niepotrzebna.

    OdpowiedzUsuń
  2. fakt, z Pragi jest sporo ładniejszych serii, ta o wiele lepiej wyglądałaby ze zwykła białą ramką. ale jest z Czech. ale jest z Pragi i mimo wszystko ją lubię :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.