353. Rumunia

16 wrz 2010


od: Anca-Ioana

Bucegi (węg. Bucsecs-hegység) to pasmo górskie w centralnej Rumunii, na południu Wyżyny Transylwańskiej, będące częścią Karpat Południowych. Najwyższym szczytem grupy jest Omul mierzący 2505 m, przy którym mieści się najwyżej położone w Karpatach schronisko turystyczne.
Znaczna część gór Bucegi jest parkiem narodowym, na którego terenie występuje kilka zagrożonych roślin, przedstawiciele drapieżników karpackich (wilki, niedźwiedzie, żbiki i rysie) oraz kozice.
Dostęp do szczytów ułatwiają dwie kolejki gondolowe – z Sinai i Buşteni. Na turystów czekają liczne schroniska oraz hotele górskie, a także kilka schronów(!). Miejscem często odwiedzanym jest Crucea Caraiman – potężny krzyż, upamiętniający poległych w czasie I wojny światowej. W północnej części Bucegi opadają ku miejscowości Bran, gdzie znajduje się zamek, reklamowany jako siedziba Drakuli.

6 komentarzy:

 1. Też mam pocztówkę z tych gór. Ale Twoja ładniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o ja! Chciałbym tam być chociaż przez moment!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tęcza, chmury, góry... cudowna!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna jest ta pocztówka!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.