1442. Estonia

3 mar 2013


Tallin jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów, bowiem znajdują się w nim śliczne zabytki – kamienice, kościoły, starówka, ratusz, którymi zachwycają się wszyscy zwolennicy sztuki i architektury. Ponadto, w tallińskich restauracjach można skosztować przepysznych regionalnych potraw, a co najważniejsze panuje w nich niesamowity klimat.
Przede wszystkim, koniecznie trzeba zwiedzić Zamek Toompea, który jest położony w górnym mieście i co ciekawe został wzniesiony w 1227 przez Zakon Kawalerów Mieczowych. Warto podkreślić to, iż w późniejszych wiekach był wielokrotnie przebudowywany, a obecnie stanowi formę budowli pośredniej pomiędzy barokiem, a późnym klasycyzmem. Trzeba powiedzieć o tym, iż samo wzgórze Toopea jest uwiecznione na kartach literatury, ponieważ jest o nim mowa w estońskim eposie „Kalevipoeg”, wedle którego zostało one usypane przez małżonkę opłakującą swego męża. Wedle podania, zrozpaczona żona wznosiła kamienie, aby usypać mu kurhan. Natomiast z jej łez ponoć powstało Jezioro Ulemiste.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.