1279. Niemcy

23 lis 2012


Herb Kolonii to trzy korony symbolizują Trzech Króli, których miejsce wiecznego spoczynku znajduje się w katedrze, natomiast jedenaście płomieni nawiązuje do świętej Urszuli, księżniczki brytyjskiej, która za przyjęcie chrześcijaństwa została zamordowana przez Hunów w 383. Czerwień i biel symbolizują przynależność miasta do Hanzy.
Do najważniejszych zabytków należy katedra św. Piotra i NMP (St. Peter und Maria) z 1248–1880 (na liście światowego dziedzictwa UNESCO) jedna z największych świątyń gotyckich ze zbudowanymi w XIX wieku wieżami o wysokości 157 metrów i szczególnie cennym średniowiecznym prezbiterium. Wewnątrz znajdują się cenne zbiory sztuki średniowiecznej m.in. relikwiarz Trzech Króli, Madonna Mediolańska, Krucyfiks Gerona, Ołtarz Trzech Króli dzieło Stephana Lochnera. Tutaj też spoczęły prochy królowej Rychezy.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.