1510. Czechy

16 lut 2015
od: Liba

Zamek Orlik wzniesiony został w XIV wieku na plecenie ówczesnego króla czeskiego Karola IV Luksemburskiego. Warownia wybudowana została w miejscu dawnego drewnianego grodu obronnego na skalistym cyplu w zakolu rzeki Wełtawy. W XVI wieku właścicielami zamku została rodzina Schwarzenberg. Wtedy też zamek został strawiony przez pożar. Po tym tragicznym wydarzeniu odbudowano go w stylu renesansowym. Dwa wieki później dokonano kolejnej przebudowy, nadając mu obecny romantyczny gotycki styl. Otoczono wtedy go także rozległym parkiem angielskim.
Obecnie zamek udostępniony jest dla zwiedzających a w jego wnętrzach znajduje się ekspozycja muzealna obejmująca kolekcję zbroi, broni a także bibliotekę pokaźną kolekcją książek.

4 komentarze:

 1. Bardzo fajna kartka. Ostatnio doceniłem czeskie kartki, tym bardziej,że zaczęło ich do mnie więcej przychodzić i większość jest naprawdę godna uwagi, jak ta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj po przerwie! :)
  Kartka jest śliczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzień dobry! mam nadzieję, że już tu zagoszczę na stałe :)

   Usuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.