502. Paragwaj

4 maj 2011


od: Ana

Asunción to stolica Paragwaju, położona nad rzeką Paragwaj na zachodnim skraju Wyżyny Brazylijskiej, przy granicy z Argentyną. Jest największym miastem Paragwaju: zamieszkuje go ponad pół miliona mieszkańców, czyli ok. 8% ludności całego kraju, a cały zespół miejski zamieszkuje prawie 1,7 mln osób.
Miasto jest jedną z najstarszych hiszpańskich osad w Ameryce Południowej, a na pewno najstarszą położoną na wschód od Andów. Nazywane jest czasem "matką miast", ponieważ stąd wyruszały ekspedycje kolonialne, które zakładały nowe miasta na podbijanych terenach. Zostało założone dokładnie 15 sierpnia 1537 jako Nuestra Señora de la Asunción, czyli Wniebowzięcie Matki Boskiej. Tutaj też w 1731 miało tu miejsce pierwsze powstanie przeciwko władzy hiszpańskich kolonistów pod wodzą José de Antequera y Castro.

4 komentarze:

 1. Dużo egzotyki u Ciebie ostatnio :)
  Zielony Salwador, niebieski Paragwaj ;) Fajne rarytasy!

  OdpowiedzUsuń
 2. No dokładnie, u Ciebie ezgotyki dużo, lepsza, u mnie może i perełka, ale samotna :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Już sam nie wiem co mam myśleć. Przypominają mi się Twoje kartki jak ze skrzynki wyciągam kolejną Finlandię lub Holandię.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie podobnie jak u Petitka. Tylko, że cały czas USA... I teraz sobie pomyślę, że tam mieszkam, i po maturze idę sobie nad morze poleżeć na gorącym piasku. Lodzio miodzio :P

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.