799. Stany Zjednoczone

8 lut 2012


od: Tony


Minneapolis to miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Minnesota. Największe miasto tego stanu, położone nad Missisipi. Nazywane jest „miastem jezior”. Stolica hrabstwa Hennepin. Miasto jest jednym z głównych miast aglomeracji policentrycznej - Minneapolis-Saint Paul.
Osada założona w 1680 roku, przez misję franciszkańską. W 1820 roku powstał Fort Snelling, a w jego pobliżu dwa osiedla: Saint Anthony założone ok. 1839 roku prawa miejskie od 1860 i Minneapolis założone ok. 1850 roku, prawa miejskie od 1867 roku. Obydwa miasta połączono w 1872 roku.
Obecnie Minneapolis jest głównym ośrodkiem przemysłu, handlu, nauki i kultury północno - środkowej części USA. Uniwersytet założony w 1851 roku, ze słynną galerią sztuki, Minneapolis Institute of Arts ze zbiorami malarstwa europejskiego i sztuki prekolumbijskiej, Walker Art Center; znana orkiestra symfoniczna (Minneapolis Symphony Orchestra, obecnie Minneapolis Orchestra, założona w 1903).

1 komentarz:

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.