780. Tajlandia

2 lut 2012


od: Yada


Bangkok (tajski: Krung Thep lub Krung Thep Mahanakhon) to stolica i największe miasto Tajlandii, położone w południowej części kraju nad rzeką Menam. Zajmuje obszar 1531 km². Jest 22 miastem co do liczby ludności na świecie.
Bangkok jest jednym z najszybciej rosnących i najbardziej dynamicznie rozwijających się pod względem ekonomicznym miast w południowo-wschodniej Azji. Od zakończenia II wojny światowej liczba jego mieszkańców wzrosła dziesięciokrotnie. Obecnie zespół miejski zamieszkuje ok. 10 mln mieszkańców.
Według Światowej Organizacji Meteorologicznej Bangkok jest najgorętszym miastem świata. Jest on również jednym z najbardziej popularnych miast odwiedzanym przez turystów.

5 komentarzy:

 1. Nie dość, że masz takie ładne pocztówki, to jeszcze tak ładnie skaner oddaje kolory... moje zdjęcia nigdy nie wyglądają tak pięknie. No cóż.. trudno ;) Jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. I mówisz, że to ja mam ładne kartki?

  OdpowiedzUsuń
 3. "One night in Bangkok and the world's your oyster. The bars are temples but the pearls ain't free" :D
  ijaah piękny widoczek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nocne ujęcia miast zawsze są imponujące. Niesamowity widok!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.