87. Stany Zjednoczone

28 sty 2010


Hersheypark został otworzony w 1907, jako park rekreacyjny dla pracowników zakładu wyrobów czekoladowych Hershey's. Następnie firma zdecydowała się udostępnić park publicznie. W obecnej chwili park ma powierzchnię 450 ha i ponad 60 różnych atrakcji. Położony jest w Hershey w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych.
Milton S. Hershey, założyciel firmy wyrobów czekoladowych Hershey, pragnął wybudować park dla swoich pracowników, aby ci mieli miejsce do relaksu po trudach dziennej pracy. W 1903 roku, w środku pola kukurydzianego wzdłuż strumyka Spring Creek znalazł miejsce odpowiednie na wybudowanie parku rekreacyjnego. Hershey Park został oficjalnie otwarty podczas meczu baseballu rozgrywanym na nowym boisku.
Pierwszą karuzelę postawiono w 1908 roku, jak również amfiteatr na 1500 miejsc siedzących. Park rozbudowano w 1909 z kortami tenisowymi, dwiema kręgielniami, dużą estradą i galerią fotograficzną. Goście mogli również podziwiać uroki scenerii w czasie jazdy kolejką szynową.
Hersheypark to ponad 60 atrakcji, włączając 10 kolejek górskich. Najnowszą kolejką górską jest Storm Runner, otwartą w 2004 roku.
Bilet wstępu do lunaparku uprawnia do wstępu do pobliskiego zoo ZOOAMERICA, również w pobliżu parku znajduje się Chocolate World – centrum turystyczne, zawierające sklepy, restauracje, a także atrakcję w formie przejażdzki po fabryce czekolady.

1 komentarz:

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.