76. Monako

15 sty 2010
Monte Carlo - dzielnica Monako, znana m.in. z kasyn i plaży. Zamieszkuje ją ok. 20 tys. osób. Monte Carlo jest historyczną stolicą hazardu. Położona jest na stoku górskim, nad Morzem Liguryjskim. Znajdują się tam: uzdrowisko i kąpielisko morskie, ogród botaniczny, Musée National des Beaux-Arts, kasyno pochodzące z lat 1878-1879 oraz inne budynki eklektyczne z 2 połowy XIX wieku.
W Monte Carlo znajduje się trasa znanego rajdu samochodowego oraz rozgrywany jest coroczny wyścig Formuły 1 - Grand Prix Monako.
Nazwą 'Monte Carlo' został nazwany niski tulipan o żółtych, pełnych kwiatach.

Kartka od mojego przyjaciela Tomasza, cenny nabytek przede wszystkim o wartości sentymentalnej. Choć i sama kartka prezentuje się niesamowicie - te światła, te refleksy wodne...

7 komentarzy:

 1. Te nocne widoki są bezapelacyjnie rewelacyjne. Definitywnie zachwycaja

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna kartka, zwłaszcza, że uwielbiam nightview. W ogóle jako miniaturka notki wyświetlił się znaczek, myśląc, że to kartka już zaczęłam Ci współczuć ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma co nocne widoczni są mega :)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękny multiview. no i z Monako!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie, ja Monaco widziałam za dnia, tak samo oszałamiające, trasą rajdu się przeszłam.

  Szkoda, że nie miałam okazji zobaczyć, jak tam nocą jest.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.