86. Stany Zjednoczone

28 sty 2010Austin jest stolicą Teksasu. Jest czwartym co do wielkości miastem w Teksasie, a piętnastym w Stanach Zjednoczonych.
Obszar ten został zasiedlony w 1830 nad brzegiem rzeki Colorado przez pionierów jako miejscowość Waterloo. W roku 1839, Waterloo została wybrane, aby stać się stolicą Republiki Teksasu. Nowa nazwa miasta pochodzi od Stephena F. Austina, znanego jako ojciec Teksasu.
Austinites (jak sami siebie nazywają mieszkańcy miasta) są dumni ze swoich dziwactw i chętnie celebrują różnice w stylu życia, charakteru, przekonań, itp. Austin jest jedynym dużym miastem Teksasu, które nie zakazuje kobietom chodzenia topless w miejscach publicznych. "Keep Austin Weird" stało się lokalnym motto w ostatnich latach i pojawia się na niezliczonych naklejkach na zderzaki i t-shirtach. Motto nie jest używane wyłącznie w celu promowania dziwactw Austin i jego różnorodności, ale ma także na celu wzmocnienie organizacji wspierających lokalne i niezależne przedsiębiorstwa.

Jeśli mogłabym coś zmienić to usunęłabym tę tandetną ramkę imitującą drewno.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.