81. Włochy

17 sty 2010


Triora to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Liguria, w prowincji Imperia. Wg danych na rok 2004 gminę zamieszkuje zaledwie 408 osób, czyli około 6 os./km².
Jest członkiem elitarnej I Borghi Piu 'Belli' s d'Italia - listy 100 najpiękniejszych średniowiecznych cytadeli we Włoszech. Jest również członkiem Touring Club Italia Bande Arancione, podobnie prestiżowym klubie w którym znajduje się lista najlepszych miejsc dla turystów.

Kartka ponownie od Tomasza, który Triora skwitował jednym zdaniem: "miasteczko kamiennych domów, spleśniałych serów i mega wąskich uliczek". :)

7 komentarzy:

 1. Kocham te włoskie uliczki, którymi tylko skuter da radę przejechać, dookoła wysokie kamienice z drewnianymi okiennicami, restauracje ze stolikami na zewnątrz, czuć wyśmienite zapachy, achh... rozmarzyłam się...

  OdpowiedzUsuń
 2. Och jakie śliczne miasteczko! Marzę aby kiedyś zatrzymać się na kilka dni w takim miejscu i zachwycać się wszystkim wokoło!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyobrazacie sobie tam mieszkac. Budzisz sie rano i taki widok za oknem ... Masakra

  OdpowiedzUsuń
 4. sielsko. słoneczna Italia! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite ujęcie! Cudna kartka :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.