1505. Kanada

27 kwi 2013


Ulica Saint Paul (fr. Rue Saint-Paul) to ulica w zabytkowym Starym Montreal, części znajdującego się Quebec Montrealu.
Ulica została założona przez François Dollier de Cassona na trasie ścieżki, która graniczyła wówczas z dawnym fortem. Obecnie Saint Paul jest w Montrealu jedną z najstarszych ulic i przez wiele lat służyła miastu jako jego główna arteria. Wybrukowana w 1672 roku, została nazwana na cześć Paula de Chomedey de Maisonneuve, założyciela Montrealu, który zbudował dom dla siebie na tej ulicy w 1650 roku.
Ulica jest miejscem takich atrakcji jak Targ Bonsecours i kaplicy Notre-Dame-de-Bon-Secours. Większa część Saint Paul nadal jest pokryta kostką brukową. Plany zamknięcia ulicy dla ruchu kołowego w 2008 roku padły po licznych skargach od kupców.

3 komentarze:

 1. Jest kilka krajów, z których kartki zawsze mnie cieszą... należy do nich Kanada :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem dlaczego, ale bardzo lubie zdjecia ulic, tych gwarnych i tych całkowicie pustych.
  Znaczek też mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna pocztówka, od razu patrząc na nią ma się wrażenie, że tam musi być bardzo ciekawie, gwarno i dużo ludzi i taka jest prawda. Naprawdę warto ją zwiedzić choć troszkę ;-)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.