1499. Stany Zjednoczone

23 kwi 2013


Bathhouse Row to zespół łaźni, budynków z nimi związanych i ogrodów znajdujących się w Hot Springs National Park w mieście Hot Springs, w stanie Arkansas.
Łaźnie powstały w 1832 roku, gdy rząd federalny przejął cztery działki w celu zachowania 47 naturalnych gorących źródeł z ich wyjątkowymi wodami mineralnymi (nie posiadają zapachu siarki jak to zwykle bywa w przypadku większości gorących źródeł)znajdujących się na niższych zboczach góry Hot Springs.
Istniejące łaźnie to trzecie i czwarte pokolenie łaźni wzdłuż Hot Springs Creek, niektóre z nich znajdują się bezpośrednio nad gorącymi źródłami.
Łaźnie stanowią przykład eklektycznych budynkach z przełomu wieków w neoklasycznym i renesansowym stylu ustawionych w układzie liniowym z głównymi wejściami, fontannami na świeżym powietrzu, promenadami i innymi cechami architektonicznymi krajobrazu hiszpańskiego i włoskiego. Budynki są doskonałym przykładem popularności ruchu uzdrowiskowego w Stanach Zjednoczonych w wieku XIX i XX. Popularność łaźni gwałtownie spadła w połowie XX wieku ze względu na postęp medycyny, ale kąpiele w naturalnych gorących źródłach pojawiają się wciąż jako skuteczne remedium na choroby.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.