490. Włochy

22 kwi 2011


od: Maria

Stolica Kampanii, Neapol, jest jednym z niewielu europejskich miast starożytnego świata, które nigdy nie zostało całkowicie zniszczone. Założyli je Grecy, a Rzymianie rozbudowali i upiększyli. Przez następne stulecia było cenną zdobyczą dla wszystkich kolejnych najeźdźców i obcych władców – Normanów, Hohenstaufów, Francuzów i Hiszpanów.
Dzisiejszy Neapol jest malowniczym, ale dość hałaśliwym miastem, które rozpościera się nad Zatoką Neapolitańską. Od strony lądu sąsiaduje z Wezuwiuszem, od strony morza – z trzema ładnymi wyspami: Capri, Ischią i Procidą.
Ciasno zabudowane śródmieście Neapolu z wieloma pałacami, kościołami i klasztorami zamyka się w obrębie zaledwie kilku ulic. Na południe od Via A. Diaz rozciąga się obszar, na którym wznoszą się neapolitańskie zamki i pałac królewskia oraz leży gęsto zabudowana dzielnica hiszpańska.

3 komentarze:

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.