461. Serbia

6 lut 2011


od: Olga


Hotel Moskva (serb. Хотел Москва, ang. Hotel Moskwa) jest jednym z najstarszych do dziś działających hoteli w Belgradzie i Serbii w ogóle. Hotel Moskwa jest także jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w Belgradzie, a jako cenny zabytek architektury został objęty rządową ochroną.
Hotel został zaprojektowany przez architekta Jovana Ilkića w secesyjnym stylu, co było dość śmiałym posunięciem jak na tamte czasy, dając Belgradowi nowoczesne oblicze w okresie transformacji na przełomie XIX i XX wieku. Najbardziej imponującą cechą, nawet na pierwszy rzut oka, jest gładka i błyszcząca fasada wykonana z płytek ceramicznych. Pierwotnie posiadał 36 pokoi, ale po wielu remontów dziś ma 132 pokoi i 6 apartamentów. Jest to również jedyny hotel w Belgradzie, który nie ma żadnego pokoju o numerze 13.

5 komentarzy:

 1. Bardzo ładna to pocztówka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, kartka świetna! Nie ukrywam, że chciałbym mieć taką, ale wszelkie SWAPY z Belgradem mi nie wychodzą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aha, chyba w opis wkradło Ci się coś nieprzetłumaczonego z wiki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ojejku, faktycznie. dzięki Zbyszku :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Serbskie kartki są rzeczywiście bardzo udane :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.