1165. Wielka Brytania

9 wrz 2012


Eilean Donan to zamek w Szkocji, położony na wyspie na Loch Duich niedaleko miejscowości Dornie w zachodniej części regionu Highland. Ze stałym lądem łączy go kamienny most.
Zamek został wzniesiony w 1220 r. przez szkockiego króla Aleksandra II. Uważa się, że służył za schronienie Robertowi Bruce'owi podczas jego ucieczki przed angielskim wojskiem.
W kwietniu 1719 r. zamek okupowały hiszpańskie wojska z zamiarem wzniecenia kolejnego powstania Jakobitów. W maju odbiły go, a następnie zniszczyły trzy fregaty Królewskiej Marynarki Wojennej. Hiszpanie zostali później pokonani w bitwie w dolinie Shiel.
Na początku XX wieku odrestaurowano go. Obecnie jest dostępny dla zwiedzających. W pogodny dzień można z niego zobaczyć wyspę Skye.

3 komentarze:

 1. Oprócz tego,ze chciałem się pozachwycać pocztówką,to jeszcze nowy wystrój na blogu... no no... bardzo ładne! Mówisz,że czas na zmany :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta pocztowka to jedno z moich absolutnych i must have. Chyba nawet moja najbardziej pożadana kartka jeśli chodzi o Wielką Brytanię.
  A co do nowego layoutu... cóż, róż mnie zawsze i we wszystkim nieco odpycha, więc chyba jako jedna będę obstawać przy starym :) Ale co kto lubi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkocja należy podobno do jednej z pieknieszych wysp, właśnie głównie ze wzgledu na uroczę zamki.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.