940. Stany Zjednoczone

3 kwi 2012


od: Lauren


Saint Paul to miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica stanu Minnesota.
Miasto leży głównie na północnym brzegu rzeki Missisipi, w dół do rzeki Minnesota i przylega do Minneapolis będącego najwiekszym miastem stanu. Te dwa miasta tworzą aglomerację miejską Minneapolis-Saint Paul (3 mln mieszkańców), znaną jako Twin Cities.
Założone w pobliżu historycznych indiańskich osad jako centrum handlu i transportu, miasto nabrało rozgłosu, gdy zostało stolicą "Minnesota Territory" w 1849 roku.
Osadnictwo rozpoczęło się w dzisiejszej Landing Lambert, ale nazywanej Pig's Eye, gdy Pierre "Pig's Eye " Parrant zbudował popularną na tamte czasy tawerną. Kiedy ks. Lucien Galtier, pierwszy katolicki proboszcz w tym regionie, założył "Log Chapel of Saint Paul " (wkrótce stała się pierwszym miejscem dla Katedry św. Pawła, obecnie Sanktuarium św. Pawła Apostoła), spowodował, że osada zaczęła się nazywać się Saint Paul, jako, że "Saint Paul w zastosowaniu do miejscowości lub miasta jest bardziej celowe, ta jednosylabowa nazwa jest krótka, dobrze brzmi, rozumiana jest się przez wszystkie wyznania chrześcijańskie".

2 komentarze:

  1. Przyjemna kartka. Ja dawno nie dostałam nic takiego miłego z USA :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zbieram kapitole i tego jeszcze nie mam :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.