633. Włochy

13 wrz 2011


od: Paola


Zamek Beseno jest największym kompleksem fortyfikacji w Trentino, wykorzystywanym jako scenografia przedstawień i wystaw.
Zajmuje cały szczyt wzgórza ponad Valle dell'Adige. Uderza, oprócz rozmiarów, tutejsza atmosfera - intensywna, fascynująca i sugestywna. Zamek jest siedzibą ekspozycji, imprez kulturalnych i przedstawień kostiumowych, dla których scenografią staje się rozległy Dziedziniec Turniejów, będący dzisiaj pięknym ogrodem. Forteca ta była miejscem historycznych bitew, potyczek z ugrupowaniem Veronesich w XII i XIII wieku, bitwy z 1487r. między Trydentem i Wenecją, walk z francuskimi i austriackimi rewolucjonistami a także starć podczas II Wojny Światowej. W 1973r. hrabiowie Trapp podarowali zamek Autonomicznej Prowincji Trydentu, która przeprowadziła gruntowny remont zabytkowej budowli.
Ogromne bastiony charakteryzujące Zamek Beseno pochodzą z XVI wieku. Brama była kiedyś wyposażona w most zwodzony, a przy wejściu do zamku, na pierwszym dziedzińcu widoczne były trzy otwory strzelnicze z działami. Na wielkim placu stał domek prochowni, który jest dzisiaj biurem informacyjnym z salą projekcyjną. Z boku wznosi się wieża zegarowa i spichlerz. Po przejściu środkowej części Zamku dochodzimy do rezydencji kasztelańskiej. Kompleks feudalny, początkowo, obejmował trzy grupy wież na dwóch wyższych poziomach wzgórza. Na trzecim znajdował się Dom Biskupa i Nowy Pałac.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.