631. Finlandia

13 wrz 2011


Joensuu to miasto we wschodniej Finlandii, w prowincji Finlandia Wschodnia w regionie Północnej Karelii. Założone zostało w 1848 r.
Joensuu jest miastem studenckim: ponad 8000 studentów studiuje na uniwersytecie, który w ciągu 25 lat utworzył pięć wydziałów i około 4000 studentów ma Politechnika Północnej Karelii.
Zostało założone przez rosyjskiego cara Mikołaja I Romanowa w 1848. W XIX wieku Joensuu było miastem manufaktur i handlu. Kiedy w 1860 miasto otrzymało specjalne prawa kupieckie i ograniczenia przeciwko przemysłowi zostały usunięte, lokalne tartaki zaczęły rosnąć i rozwijać się pomyślnie. Ruch rzeczny został usprawniony poprzez wybudowanie kanału Saimaa. Zatem, żywy handel pomiędzy regionami północnej Karelii, Europą Środkową i St. Petersburgiem stał się możliwy. Pod koniec XIX wieku Joensuu było jednym z największych portowych miast w Finlandii.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.