617. Polska

11 sie 2011


od: Magda


Lotnisko Chopina w Warszawie (ang. Warsaw Chopin Airport, kod IATA: WAW, kod ICAO: EPWA) to największy w Polsce port lotniczy. Znajduje się on w warszawskiej dzielnicy Włochy (osiedle Okęcie). Lotnisko położone jest w odległości około 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Port lotniczy zajmuje powierzchnię ponad 500 ha.
Od momentu swojego powstania w 1934 lotnisko nosiło nazwę Port lotniczy Warszawa-Okęcie. W 2001 lotnisku nadano imię Fryderyka Chopina. Warszawskie lotnisko obsługuje nieco mniej niż 50% całości ruchu pasażerskiego w Polsce. Odlatujące stąd samoloty przewożą pasażerów do krajów Ameryki Płn., Afryki, Azji i Europy.
Z ciekawostek - 24 czerwca 2011 o godzinie 10:25 na Okęciu wylądował najnowocześniejszy samolot na świecie - Boeing 787-8 Dreamliner. Była to maszyna o rejestracji N787BA, oznaczona przez producenta jako Dreamliner 1. Samolot przyleciał prosto z pokazów lotniczych w Paryżu. Dzień później, w sobotę o godzinie 7:42, maszyna odleciała do Berlina.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.