615. Tajlandia

8 sie 2011


od: Suchada

Wat Arun (tajski: วัดอรุณ, Świątynia Świtu) to świątynia buddyjska w dzielnicy Bangkok Yai w Bangkoku w Tajlandii. Znajduje się na zachodnim brzegu rzeki Menam. Pełna nazwa świątyni to Wat Arunratchawararam Ratchaworamahavihara (วัดอรุณราชวรารามราชวรมหาวิหาร).
Jej nazwa pochodzi od imienia Aruna, boga świtu, ponadto jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Bangkoku. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem świątyni jest prang (stylizowana wieża Khmerów), dzięki której świątynia otrzymała swój przydomek Świątyni Świtu - pierwsze promienie słońca padały właśnie na nią odbijając się od jej opalizującego wykończenia.
Jednym z najbardziej kolorowych świąt związanych z Wat Arun jest Royal Tod Kathin. Wówczas to król przemierza z procesją na barkach w celu pokazania nowych szat mnichów spędzających ostatnie trzy miesiące na rytualnym poście.

4 komentarze:

 1. Nie wiem dlaczego ja cały czas myślałem, że ta świątynia jest ukryta gdzieś w buszu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa kolorystyka tego zdjecia. Swietna pocztówka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam podobną pocztówkę ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna!
  Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.