475. Algieria

13 mar 2011


Annaba (عنّابة, dawniej: Bône, w starożytności: Hippona) to miasto w północno-wschodniej Algierii, nad Morzem Śródziemnym.
Miasto zostało założone już w starożytności, przez Fenicjan. Hippona była jednym z ważniejszych miast Numidii. W latach 396-430 biskupem miasta był święty Augustyn. W roku 431 miasto zostało po 18-miesięcznym oblężeniu zdobyte przez Wandalów i było ich stolicą do roku 439. W 534 zostało odzyskane przez wojska cesarstwa wschodniorzymskiego. Pozostało częścią Bizancjum do zdobycia przez Saracenów w 698 roku.
Miasto jest kąpieliskiem i ośrodkiem turystycznym. Głównymi zabytkami są meczety, kasba i fragmenty murów miejskich. Poza miastem zwiedzić można ruiny rzymskiego miasta, gdzie w szczególności zachowały się ruiny forum, teatru i wielkich term z I wieku, oraz fragmenty bazyliki starochrześcijańskiej.

3 komentarze:

 1. Zupełnie jak nie Afryka. Po prostu pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś siętam pojedzie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna pocztówka :)
  A wiesz, ta z Gdańska, to o tak, się przypałętała, to ją przygarnęłam ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.