1366. Łotwa

7 sty 2013


Ryga jest stolicą i centrum polityczno-administracyjnym Łotwy.
Rozciąga się po obu brzegach największej łotewskiej rzeki – Dźwiny, w pobliżu jej ujścia do Zatoki Ryskiej. Największe miasto w kraju, odgrywające ważną rolę zarówno w przeszłości, jak i teraźniejszości, kipi energią i nowymi pomysłami. Powierzchnia Rygi to 307,17 km². W styczniu 2002 r. miasto miało 753 tysiące stałych mieszkańców. Wśród ryskich zabytków znajdziemy budowle powstałe niemal w każdym stylu i okresie historycznym. Stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Znajdziemy w nim pełny przegląd stylów architektonicznych – od gotyku przez eklektyzm i barok aż po secesję.
W Rydze znajduje się wiele stadionów i lodowisk. Możemy zapisać się tu na kurs golfa lub do klubu fitness, pograć w tenisa i kręgle, poszaleć na torach kartingowych, a także uprawiać wiele innych sportów.

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.