1246. Wielka Brytania

16 lis 2012


Zamek Deal z XVI wieku to nabrzeżny fort artyleryjski położony w Deal w angielskim Kent między zamkiem Walmer a nieistniejącym już zamkiem Sandown.
Jest to jeden z najbardziej imponujących fortów lub zamków henrykowskich budowanych przez Henryka VIII między 1539 i 1540 jako twierdzy artyleryjskiej przeciwko zagrożenia inwazją spowodowaną przez sojusz cesarza rzymskiego Karola V i króla Francji Franciszka I z 1538 roku.
Zamek Deal i jego mniejsi sąsiadzi, Walmer i Sandown, miały zdominować Downs, osłonięty obszar wody w Kanale La Manche chroniony przez Goodwin Sands. Miejsce to byłoby idealnym punktem zbornym dla każdej floty inwazyjnej. Trzy forty były początkowo połączone długim na dwie mile glinianym wałem i umacniane przez trzy mniejsze wały ziemne.
Architektem Deal był prawdopodobnie czeski inżynier Stefan von Haschenperg. Cały system w obronie Downs zakończono jesienią 1540.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.