1260. Serbia

20 lis 2012


Kalemegdan to fortyfikacje w Belgradzie wybudowane za czasów celtyckich, a następnie za czasów rzymskich znane pod nazwą Singidunum. Zabudowania znajdujące się na wzgórzu wysokości około 125 merów współcześnie pochodzą głównie z XVII wieku. Znajdują sią tam również antyczne wykopaliska i katakumby rzymskie. Ślady rzymskich budowli to np. stara studnia rzymska (35 m głęb., 3,4 m szer.), odbudowana w 1731 r. przez Austriaków. Są tam również cerkwie, bramy historyczne, grobowce tureckie, a także muzeum wojskowe oraz ogród zoologiczny.
Twierdza znajduje się w dzielnicy Stare Miasto i jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Z twierdzy roztacza się panorama na ujście rzeki Sawy do Dunaju. Znajduje się tam również rozległy park będący miejscem spotkań, spacerów i odpoczynku.

4 komentarze:

 1. Widać, że w domu siedzisz, tyle notek trzasnęłaś ;) Bardzo ładna kartka. Serbia mnie jakoś wyjątkowo ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 2. cały czas próbuję nadrabiać zaległości, bo wciąż dodaję kartki z ubiegłego roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podczas pobytu w Belgradzie codziennie chodziłem na Kalemegdan. Bardzo przyjemne, zielone miejsce w samym centrum miasta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta fortyfikacja wygląda imponująco. Ja mam chyba wciąż stereotypowy pogląd jeśli chodzi o Serbię.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.