693. Malta

30 paź 2011


od: Silvan


Grand Harbour, naturalny port Valletty, był bazą wypadową dla joannitów przez 268 lat, a po ich odejściu stał się doskonałą bazą dla Brytyjczyków przez kolejne 170 lat.
To również tutaj w XVI wieku miało miejsce katastrofalne tornado, które zabiło 600 osób i zniszczyo całą armadę. Był również sceną wiele walk w trakcie pierwszego Oblężenie Malty, kiedy to Turcy zaatakowali joannitóq. Cały teren został także brutalnie zbombardowany podczas drugiego Oblężenia Malty podczas II wojny światowej ze względu na liczne doki i instalacje wojskowe wokół portu. Jednak ubocznym rozbitych wiele Valletta i trzy miasta, a spowodowane dużą liczbą ofiar wśród ludności cywilnej .
Port i doki są nadal używane, ale wraz z odejściem wojsk brytyjskich port stracił na swoim znaczeniu militarnym. Znaczna część eksportu handlowego Malty jest teraz obsługiwana przez nowopowstały wolnocłowy port w Kalafranie.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.