671. Stany Zjednoczone

23 paź 2011


od: Linda

Kryształek lodu jest makroskopową, krystaliczną formą lodu.
Kryształki lodu mogą występować w różnorodnej postaci, m.in. jako sześciokątne płytki, sześciokątne kolumny (kryształy ołówkowe), kryształy rozgałęzione (dendryty), igły lodowe, i inne. Pierwsze fotografie kryształów lodu zostały zrobione przez Wilsona Bentleya.
Proste kryształy lodu tworzą chmury lodowe w górnych warstwach atmosfery, takie jak cirrusy. W niskich temperaturach obserwuje się kryształy o podstawie prawie trójkątnej lub sześcienne. Kryształy w polarnych chmurach stratosferycznych tworzą się właśnie w niskich temperaturach, dlatego pewne zjawiska optyczne, takie jak np. Łuk Kerna, występują dzięki obecności kryształów o podstawie prawie trójkątnej.
Śnieżynka jest kolokwialną nazwą kryształów lodu. Rozgałęzione kryształy lodu mogą się ze sobą łączyć rozgałęzieniami i tworzyć agregaty, które są najczęściej obserwowane w śniegu.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.