666. Chorwacja

19 paź 2011Split to miasto i port w Chorwacji nad Morzem Adriatyckim na niewielkim półwyspie. Jest głównym miastem komitatu splitsko-dalmatyńskiego oraz drugim co do wielkości miastem Chorwacji pod względem liczby mieszkańców.
Split to nie tylko piękna miejscowość o bardzo długiej i burzliwej historii, ale również ważny ośrodek komunikacyjny, gospodarczy i administracyjny. Bez wątpienia największą atrakcją turystyczną są pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Miasto cieszy się dużą popularnością zwłaszcza u turystów z Włoch. Mają oni ułatwione zadanie, gdyż między Chorwacją a Italią kursuje bezpośrednie połączenie promowe w poprzek Adriatyku. Mieszkańcy Splitu znani są przede wszystkim z elegancji (nawet tutejsze stroje ludowe są uznawane za najbardziej eleganckie ze wszystkich w kraju), a także z wyjątkowej urody i… złego prowadzenia samochodu.

2 komentarze:

  1. Chorwację mamy na celowniku na któreś kolejne wakacje. Pożyjemy, zobaczymy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety Split mnie bardzo rozczarował. Zbyt gwarne i troszkę przereklamowane miejsce.

    OdpowiedzUsuń

Jeśli spodobał Ci się post, będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie jakiś ślad - napisz komentarz, daj lajka pod postem na FB lub polub mój profil na FB: Pasażerka palcem po mapie

SZABLON BY: PANNA VEJJS.